Czy niedziele handlowe są potrzebne?

Niedziele handlowe – czy niezbędne?

Polacy przyzwyczaili się, że mogą robić zakupy w niedziele. W tygodniu pracują często od rana do wieczora, natomiast weekend to czas na zakupy właśnie. Ma to dobre strony – cała rodzina idzie na zakupy do centrum handlowego, później wspólny posiłek lub film. Nieraz jednak zdarza się, że taka forma spędzania całych weekendów staje się normą. I to nie jest dobre zjawisko. Poza tym pracownicy centrum handlowego też chcą odpocząć, bo mają rodziny i nie mają zamiaru pracować od rana do wieczora. Dlatego mniejsza liczba niedziel handlowych jest dobra dla pracowników centrów oraz klientów. Wolny czas można spędzić inaczej niż tylko na zakupach.

Ile niedziel handlowych?

Obecnie jest jedna niedziela handlowa w miesiącu, a czasami jest ich jeszcze mniej. I to jest dobry kierunek – w Niemczech weekendy są wolne, ludzie mają czas dla siebie i rodzin, nie muszą harować od rana do wieczora. Jest to bardzo zdrowa sytuacja. Polska powinna zmierzać w takim kierunku. Zakupy można zrobić w sobotę, a niedziela to czas na wycieczki, wyjścia do kina, uprawianie sportu. Wolny czas to bezcenna wartość o czym każdy musi wiedzieć. Na pewno warto o tym pamiętać i spokojnie spędzać czas.

Niedziela handlowa to incydent

Niedziele handlowe powinny być incydentalne, a nie zwyczajowe. Taka sytuacja sprawi, że ludzie będą mogli odpocząć i nie będą musieli martwić się tym, że muszą pracować. Niedziela to czas relaksu, odpoczynku, a nie handlu. I do tego należy dążyć, nie spędzać wielu godzin krążąc od sklepu do sklepu.

Category:

Share: