Netflixowe seriale – TOP 3

Netflix to jedna z najpopularniejszych platform, na której znaleźć możemy mnóstwo filmów, ale przede wszystkim seriali. Tylko skoro jest ich aż tak wiele, jak dokonać właściwego wyboru, który obejrzeć najpierw?

Przyjaciele (Friends)

Niezależnie od wieku, doświadczenia, marzeń i celów w każdym serialu znajdzie się coś “swojego”, wyjątkowego, utożsami się z bohaterem albo przeżyje niesamowitą przygodę i lepiej pozna świat. Idealnym przykładem są Friends, czyli Przyjaciele!

Netflix oferuje serialowe spotkanie z: Chandlerem, Monicą, Joey’em, Phoebe, Rachel i Ross’em – z nimi nigdy nie będziesz się nudził/a. Wzruszysz się, popłaczesz ze śmiechu, może spojrzysz na kilka spraw inaczej. Z tą szóstką nigdy nic nie wiadomo.

Atypowy (Atypical)

Sam od urodzenia zmaga się z łagodnym autyzmem. Jego siostra i rodzice zawsze go wspierają, ale nie zawsze potrafią zrozumieć. Seks, imprezy, terapeutka, pingwiny, rysunek, zdrada, miłość, nienawiść – ta niesamowita mieszanka po połączeniu składa się na oryginalny serial z wyjątkowym przekazem. Porusza też ważną kwestię nastolatków żyjących na codzień z mniejszymi lub większymi niepełnosprawnościami, ale twórcy “Atypowego” postarali się, żeby pokazać, że takie osoby też czują.

Pose

“Pose” to serial oparty na prawdziwych wydarzeniach. Mowa w nim o społeczności zbyt często odrzucanej i nieszanowanej w XX wieku, czyli ludziach należących do LGBT+. Młodsi i starsi gromadzą się w jednym miejscu, urządzają konkursy – liczy się strój, osobowość, charyzma i styl. Osoby biorące udział należą do tak zwanych domów. Każdym domem opiekuje się “matka”. Te kobiety albo mężczyźni przygarniają do siebie biedne dzieciaki, które zbyt wiele razy doświadczyły prawdziwego, smutnego świata i pomagają im spełniać marzenia, spełniać siebie. Netflix pyta widzów: bo chodzi o to, żeby być sobą, prawda?

Category:

Share: