Wilkołak – niezwykła opowieść o walce z bestiami

“Wilkołak” to z pewnością film jakich mało w polskim kinie. Adrian Panek odważnie połączył ze sobą dramat psychologiczny i horror bazując na dość ważnym dla naszego narodu temacie, jakim jest wojna. Jest to więc obraz wyjątkowy, który można wręcz określić mianem baśniowego. Historia jest wciągająca i jak na świetny horror przystało sprawia, że momentami przerażeni podskakujemy ze strachu. Film ten jest już dostępny w sieci, dlatego każdy ma okazję go zobaczyć. Wystarczy skorzystać z telewizji internetowej i dać się zaskoczyć tej wyjątkowej produkcji.

Wojna to nie koniec grozy

Widzowie są wprowadzani w opowieść w momencie, gdy ósemka dzieci wyzwolonych z obozu koncentracyjnego Gross-Rosen trafia do prowizorycznego sierocińca. Jest lato 1945 roku, wojna w końcu się skończyła i Polacy powoli starają się wrócić do normalności pod nadzorem Rosjan. Zorganizowany przez nich sierociniec znajduje się w starym pałacu położonym w lesie. Mimo, iż nie zapewnia on dzieciom świetnych warunków, czyją się one bezpiecznie. Pod opieką Jadwigi oraz dwudziestoletniej Hanki mogą krok po kroku zaczynać radzić sobie z traumami wojennymi. Ich spokój przerywa jednak pojawienie się kolejnego wroga.

Tym razem życiu dzieci zaczynają zagrażać zdziczałe wilczury. Zwierzęta wypuszczone przez Niemców tuż przed wyzwoleniem obozu są wyszkolone do tego, aby atakować więźniów. Dodatkowo są one wygłodniałe, dlatego stanowią śmiertelne zagrożenie dla mieszkańców sierocińca. Tym samym okazuje się, że koszmar wojny wciąż trwa dla tych młodych ludzi i po raz kolejny muszą stawić czoła bestii, której nie obchodzi ludzkie życie. Czy zatem instynkt przetrwania ponownie pozwoli ocalałym dzieciom pokonać wilkołaka?

Zobacz “Wilkołaka” już teraz w telewizji internetowej

Obraz stworzony przez Adriana Panka zmusza widza do pełnego zaangażowania się w jego akcję. Nasycony jest przenośniami i odniesieniami do literatury, które możemy swobodnie odkrywać, odczytując film na swój sposób. Dopełnieniem tego są doskonałe zdjęcia, za które odpowiada utalentowany Dominik Danilczyk. Świetnie zobrazował on poszczególne sceny sprawiając, że ograniczone do minimum dialogi absolutnie nie przeszkadzają w odbiorze filmu i zrozumieniu jego przesłania.

Na pochwały zasługują też aktorzy występujący w filmie “Wilkołak“. Młodzi artyście fantastycznie odnaleźli się w swoich rolach, dzięki czemu widzowie mogą dogłębnie poznać portretowanych przez nich bohaterów. Na ekranie zobaczymy też znaną nam doskonale Danutę Stenkę oraz niesamowitą Sonię Mietielicę, która zagrała młodą opiekunkę z sierocińca. Wszystkie te elementy sprawiają, że obraz ten jest wart uwagi widzów. Wystarczy więc usiąść wygodnie, włączyć telewizję internetową i obejrzeć ten trzymający w napięciu horror.